GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservis 12156020
*
nr 1215 6020
Matservis
Gefle, Stjärnsund, 52 del
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 20:00:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/11 18:04:50
1
700 kr
5/11 18:49:54
2
800 kr
5/11 19:36:29
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar stjärnsund svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59
*
Matservis
nr 1215 6020
Matservis
Gefle, Stjärnsund, 52 del
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/11 18:04:50 | 1 | 700 kr |
5/11 18:49:54 | 2 | 800 kr |
5/11 19:36:29 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservis mattallrik mattallrikar stjärnsund svensk keramik svenska keramiker
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:59